O chovatelské stanici Rodiče Štěňat Štěňata Novinky Standard plemene Rady chovatele Fotogalerie Kontakty

 

 

   
Aktuality:

Novinky ze života našich kamarádů
Klikněte zde

Rady chovatele

 

 

Na našich stránkách chceme postupně popisovat naše zkušenosti a postřehy z chovu tohoto krásného plemene, kterým se zabýváme již od roku 1970.

Nebude se jednat o odborné články, které je možné najít v každé odborné publikaci nebo specializovaném časopise, ale o zkušenosti rodiny žijící se psem ve městě.

 

I. Srst a péče o ni
Má být dlouhosrstý pes postrachem člověka z městského bytu? Většina lidí se domnívá, že kolie se svojí bohatou a dlouhou srstí se musí denně vyčesávat. Je pravdou, že čas od času je potřeba psa pročesat, ale není to nezbytné na denní bázi. Nejvíce je potřeba starat se o srst v době línání, což je dvakrát ročně, ale s tím se setkávají i majitelé psů krátkosrstých, jejichž chlupy se podle našich zkušeností zasekají do koberců, látek i potahů a to na rozdíl od dlouhého chlupu kolie, který zůstane ležet a snadno se vyluxuje nebo odstraní vlhkou houbou.
Psa koupeme několikrát do roka, ale ne příliš často, protože pro zvíře to není příliš zdravé. Používáme šampony a kondicionery určené pro tento typ srsti.

 

 
 
  Administrace