O chovatelské stanici Rodiče Štěňat Štěňata Novinky Standard plemene Rady chovatele Fotogalerie Kontakty

 

 

   
Aktuality:

Novinky ze života našich kamarádů
Klikněte zde

Novinky

 

 

26. 10. 2011 Po delší době bychom se chtěli podělit o poslední novinky o našich psích kamarádech a nejen o nich. V létě jsme totiž navštívili Agirku a její paničku a Argouška a jeho psí kamarádku a lidskou smečku. Všude jsme byli přijati velmi mile. Oba se mají dobře a jsou evidentně spokojení. Nás a naše psiska už samozřejmě nepoznal ani jeden z nich, a to je dobře. V létě jsme zjistili, že Ambra miluje vodu a jak uvidí potok, rybník nebo jezírko, je k neudržení. Fannynka jí většinou následuje, ale Ramboušek je na sebe patřičně opatrný. Co kdyby ....

27. 3. 2011 Ramboušek už má za sebou 8 hodin výcviku. Ne všechno ho baví, ale snaží se. Ambra následovala svého bráchu a už absolvovala 3 hodiny. Ta zatím trochu bojuje, ale věříme, že úspěchy se dostaví. Největší naší novinkou je, že jsme v pátek oslavili s našimi dorostenci jejich první narozeniny. Jsme šťastní, že je máme, že jsou zdraví a že prospívají. Čas od času jsme ve spojení s ostaními páníčky "štěňátek" a jsme přesvědčeni, že i ostatní jsou naprosto v pohodě u svých milujících páníčků. Ani nemůžeme věřit, že od jejich narození uplynul už celý rok!

22. 1. 2011 Zimní období se našim čtyřnohým kamarádům moc líbí. Není jim v jejich kožíšcích horko a hodně času tráví venku nebo na balkoně. Náš dorost je v pubertálním věku, takže zkouší, co si mohou dovolit. Ramboušek se strašně rád kamarádí na procházkách s ostatními psi a za každou cenu se chce se všemi pozdravit. Čeká ho první hodina na cvičáku. Uvidíme, jak se mu tam bude líbit. Určitě tam pozná nové kamarády a naučí základům poslušnosti. Až zvládne kurz Ramboušek, začneme chodit s Ambrou. Ta je teď poslušnější a povely zvládá snadněji.

14. 12. 2010 Na podzim jsme se rozhodli, že se s našimi odrostlými štěňaty zúčastníme klubové výstavy a začali jsme trénovat, aby jsme zvládli výstavní chování. Přihlásili jsme je do dorostu a do soutěže párů. Výsledky byly dobré a my jsme po dlouhém dni odjížděli s pocitem uspokojení. Jejich první sníh je fascinuje a docela si ho užívají.

18. 8. 2010 Po delší odmlce, která byla způsobena hektickými letními měsíci se s Vámi chceme podělit o noviny k naší tříčlenné smečky.
Po dlouhém váhání  jsme se totiž rozhodli, že si z našeho vrhu necháme štěňata dvě. Bylo nám jasné, že to nebude úplně jednoduché, ale každému z nás přirostlo k srdci jak povahově, tak i exteriérově jiné štěně. A tak to dopadlo tak, že jsme si nechali fenku Ambru a psa Andyho alias Rambouše. Dnes je našim drobečkům nebo jak jim říkáme piskořům více jak 4,5 měsíce a rostou jako z vody. Cca před měsícem jim začaly padat zuby, takže jejich hrátky a „útoky“ nejsou tak bolestivé. Je opravdu zajímavé pozorovat jejich chování, a to jak navzájem mezi sebou, tak i k jejich mamce Fanče. Ramboušek se na rozdíl od Ambry snaží chovat jako gentleman a je pravdou, že ne vždy se mu to povede. Ambra je zase takový rarášek, který musí být naprosto u všeho. Na druhou stranu mají oba dva velký respekt z mamky Fanči, která je neustále sleduje, a když jejich akce přesáhnou mez „slušného vychování“, vyráží, aby je uklidnila. Na druhou stranu jsou to pro ní už parťáci ke hrám a dokonce máme pocit, že po překonání velké únavy o celý vrh, s nimi pookřála a stala se ještě hravější než dřív.
Poslušnost našich drobečků není ještě na 100%, ale už se nám někdy podaří splnit těžké povely jako např.: Ke mně! Lehni!  Povel -  Sedni! – zvládáme bravurně. Za všechny splněné úkoly náleží samozřejmě  příslušná odměna.

20. 6. 2010 Od poslední zprávy ze života našich drobečků uplynuly téměř tři neděle. Během této doby nás opustilo pět malých kamarádů. Věříme, že všichni si našli cestu ke svým novým páníčkům a kamarádům. Naši dva drobečci, kteří s námi zůstanou se postupně učí těm správným návykům. Jsou sice šikovní, ale ne vždy se všechno podaří na 100%. Vyjeli jsme s nimi na delší výlet do jižních Čech. V přírodě se jim moc líbí. Všude je čekají nová dobrodružství, kterým odhodlaně čelí. Potkali se také s naší kamarádem Karlem, papouškem žakem, který na ně pokřikoval příkazy z bezpečí své klece. Tento týden už jeli k panu doktorovi pouze Ambra s Rambem (Andym) pro třetí injekci. Také jim byl naaplikován přípravek proti klíšťatům. 

30. 5. 2010 V úterý byla štěňátka podruhé očkována, aby se mohla rozjet do nových domovů. Ve čtvrtek jela za svojí novou paničkou Agirka. V pátek jsme se dozvěděli, že ve vlaku byla moc šikovná a už prozkoumávala zahradu, kde bude dělat společnici svojí paničce. V sobotu jsme se mohli vypravit na zahradu, protože nepršelo. Všichni si to moc užívali. Dnes odjela s novými páníčky Nellinka.

23. 5. 2010 Včera jsme mohli naší početnou smečku vyvézt na zahradu. Nastěhovat je do auta byl téměř nadlidský výkon. Nakonec se nám to podařilo a naši malí kamarádi se mohli proběhnout venku. Moc se jim to líbilo. V úterý je čeká další očkování a koncem týdne se již budou pomalu přesouvat do nových domovů.

16. 5. 2010 Počasí nám bohužel nepřeje a proto musí být štěňátka doma. Moc jim to nevadí, protože si to vynahrazují společnou hrou doma. Někdy musí zasáhnout i maminka Fannynka, protože má pocit, že zlobí až příliš. Někteří se naučili utíkat z pelíšku, a tak se musely zvýšit stěny, aby si neublížili. Moc se jim to nelíbilo. Dneska byla zase údržba drápků, aby se při hře neporanili.

9. 5. 2010 Štěňátka byla zase na zahradě a tentokrát již prozkoumávala zahradu jak se patří. Zážitkem pro ně byla cesta autem. Příbírají na váze každým dnem. Začínají se u nich projevovat jejich povahy. Maminka Fannynka má spoustu práce s jejich výchovou.

2. 5. 2010 Štěňátka byla v pátek na výletě na zahradě. Užívala si teplého dne a proběhla se na čerstvém vzduchu. Dnes byla očipována a poprvé očkována. Některým se to moc nelíbilo, ale teď už o ničem neví a zase se perou a hrají si, jako by se nic nestalo.

25. 4. 2010 Štěňátkům byly podruhé ostříhány drápky, aby maminku i samy sebe neškrábaly. Už mají všechna ostré zoubky, které používají při svých společných hrách. Včera byla poprvé na čerstvém vzduchu.

18. 4. 2010 Štěňátkům byly ve čtvrtek 3 týdny  a mají se všechny k světu. Začínají žrát samostatně ze svých mističek jak pribináčky, tak i granulky. Každé má již své jméno.

11.4. 2010 Štěňátka byla ve čtvrtek poprvé odčervena a všem se začínají otevírat očička a pomalu začínají pozorovat svět okolo sebe. Reagují na zvuky a sami začali vydávat ty své.

4.4.2010 Štěňátkům je 10 dnů a pozorujeme u nich snahy postavit se na vlastní nohy. Zatím je ještě neunesou, ale za pár dnů uvidíme, jak se zdokonalili.

 

 
 
  Administrace